Десетици повредени во експлозија во хотел

Десетици повредени во експлозија во хотел

Дваесет и едно лице е повредено во експлозија во хотел во САД, пренесуваат светските агенции. Се сомнева дека причина е истекување на гас.

Експлозијата се случила во хотелот „Sandman Signature“ во центарот на Форт Ворт во американската сојузна држава Тексас.

Еден од повредените е во критична состојба, четворица се во тешка состојба, останатите се со полесни повреди, информираат локалните лекари.

Очевидци велат дека татнежот од експлозијата бил толку силен што мислеле дека има земјотрес.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста