Денвер пред елиминаија, Торонто и Бостон во полуфиналето на исток

На една победа до пласман во втората плејоф рунда дојде Јута откако Донован Мичел со 51 поен ги предводеше до триумф над Денвер со 129-127. За Нагетси бадијала Мареј броеше до 50 поени. Шампионот Торонто со „метла“ го исфрли Бруклин 150-122, а во следната фаза ќе се сретне со Бостон, кој истотака со максимални четири победи ја елиминира Филаделфија.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста