Денеска времето ќе биде сончево и топло

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне главно во планинските подрачја ќе има услови за локален дожд и ретки грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната ќе достигне од 26 до 34 степени. УВ=8

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне 32 степена.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста