ДЕНЕСКА СЕ ИГРААТ ТРИ МЕЧА ВО РАКОМЕТНАТА СУПЕР ЛИГА

-По позитивните корона тестови во неколку екипи од А групата во машката ракометна Супер лига таму нема да се игра во следните две недели, но затоа прекин нема во вториот состав. Денеска во рамки на третото коло бележиме дуели на Работнички и Прилеп, на Тиквеш и Бутел, и на Младост со втората екипа на Еурофарм Пелистер.

Advertisements