ДЕНЕСКА СЕ ИГРААТ ПРВИТЕ МЕЧЕВИ ОД 1/16 ФИНАЛЕТО ОД ФУДБАЛСКАТА ЛИГА ЕВРОПА

Трет ден елитен клупски фудбал низ стариот континент. Во три термина се играат 16 натпревари од првата елиминациска рунда во Лигата на Европа. Се започнува со мечот на ДИНАМО Киев и БРИЖ од 16 часот, а продолжува во 18.55 кога БРАГА се среќава со РОМА, ЦРВЕНА ЗВЕЗДА со МИЛАН, а КРАСНОДАР со ДИНАМО Загреб на нашите Адеми и Ристовски. Во другите двојки попладнево: ОЛИМПИЈАКОС против ПСВ, РЕАЛ СОСИЕДАД-МАНЧЕСТЕР Јунајтед, СЛАВИЈА Прага-ЛЕСТЕР, ВОЛФСБЕРГЕР-ТОТЕНХЕМ и ЈАНГ БОЈС-БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН. Вечерва 16-тина финалето во Лига Европа носи и дуели: АНТВЕРПЕН-ГЛАЗГОВ РЕНЏЕРС, БЕНФИКА-АРСЕНАЛ, ГРАНАДА-НАПОЛИ за кој Елмас е најавен во првиот тим. И уште: ЛИЛ-АЈАКС, МАКАБИ Тел Авив-ШАХТЈОР, МОЛДЕ-ХОФЕНХАЈМ и САЛЦБУРГ-ВИЉАРЕАЛ.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста