Денеска нова одлука за цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цените на бензините останаа исти.

За половина денар се зголемија цените на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1).

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста