ДЕНЕСКА НА ВИМБЛДОН СЕ ИГРА МАШКОТО ЧЕТВРТФИНАЛЕ

Откако вчера Барти закажа полуфинале со Кербер, а Плишкова со Забаленка на женскиот дел од Вимблдон денеска на тенискиот Гренд Слем ќе ги дознаеме учесниците на завршниот квартет кај машките. Ѓоковиќ ќе се сретне со Фуксович, Федерер со Хуркаш, Качанов со Шаповалов, а Беретини со Ожие Алиасим.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста