ДЕНЕСКА КОМПЛЕТНА 7. РУНДА ВО ДОМАШНАТА МАШКА РАКОМЕТНА СУПЕР ЛИГА

Денеска се играат сите 6 предвидени меча од 7-иот круг во машката ракометна Супер лига. Два се во Битола каде првата екипа на Еурофарм Пелистер се среќава со Скопје, а втората со Тиквеш. Во Скопје има три дуела: Пролет-Вардар, Металург-Радовиш и Бутел-Охрид, а последниот дуел е во Прилеп меѓу истоимената екипа и Струга.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста