Делови од Карпош и Сопиште утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 30.09.2020 година ( среда ) без електрична енергија ќе останат:

• Од 09.00 до 14.00 часот, потрошувачите од дел од ул.Леринска ( опш. Карпош )

• во време од 09.00 до 11.30 часот, корисниците од дел од с.Добри Дол, делот на селото од кај Ракотинци ( опш. Сопиште )

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста