Делови од Аеродром и Сарај утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 09.04.2021 година ( петок ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08.00 до 13.00 часот, корисниците од селата Глумово, Шишево и Матка. ( општина Сарај )
– во периодот од 08.30 до 15.30 часот, корисниците од ул. Тодор Чангов – подулици бр.53 и бр.61. ( општина Аеродром )

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста