Дел од Керамидница без вода

Поради дефект на приклучна цевка на улица 520 број 15 во скопската населба Керамидница, денеска прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од оваа улица, соопшти ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

– Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:30 часот, па до завршување со активностите, информираат од градски водовод.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста