НАЈНОВИ ВЕСТИ

ДАНСКА ОСТАНУВА ЕДИНСТВЕН ДОМАЌИН ЗА ЖЕНСКОТО РАКОМЕТНО ЕП


Данска ги прифати условите на Европската ракометна федерација (ЕХФ) и ќе биде единствен организатор на женското ракометно ЕП. Претходно, Норвешка се откажа од заедничко домаќинство поради состојбата со Коронавирусот. Континенталниот собир ќе се одржи од 3 до 20 декември во салите Хернинг и Колдинг, а бранител на титулата е Франција.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста