Дали Филев, директорот на СДС од Радовиш е трговец со дрога во полициски билтен?

Дали Филев, директорот на СДС од Радовиш е трговец со дрога во полициски билтен?

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски прашува дали активист на СДСМ од Радовиш, директор на Меѓуопштински центар за социјални работи, пред 10 дена во Штип е фатен и приведен од полиција за недозволена трговија со дрога и оружје?

Како што посочува според полицискиот билтен на 17 февруари полицијата во штип го привела 36-годишниот а.ф., заради дрога и најавен е соодветен поднесок.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста