Црвена Ѕвезда со околу 15 илјади фанови на „Рајко Митиќ“ ја прослави 31. титула

Фудбалерите на Црвена Звезда со победа од 2-1 против Пролетер го комлетираа првенството и официјално ја прославија 31. шампионска титула во историјата. На стадионот „Рајко Митиќ“ присуствуваа околу 15.000 фанови кои без никаков страв од коронавирус го славеа трофејот. Веќе некое време во Србија речиси и да нема никакви мерки против Ковид-19, тога го потврдија трибините на фудбалските натпревари, како и тенискиот турнир, кој го организираше Новак Ѓоковиќ.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста