Чешка против Англија за врвот во групата Д

Вечерва ќе бидат потврдени уште најмалку две селекци во нокаут фазата на Европското првенство во фудбал. Последно, трето коло се игра во Д-групата, Чешка и Англија ќе водат битка за лидерската позиција, а Хрватска и Шкотска ќе се борат за третото место, кое исто така на крајот може да биде профитабилно. Во пресрет на овие средби од 21 часот, Чесите и Англичаните предводат со по 4 бода, па следуваат Хрватите и Шкотите со по еден бод.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста