НАЈНОВИ ВЕСТИ

ЧЕЛЗИ И МАНЧЕСТЕР СИТИ ИМ ВЕТУВААТ БОГАТСТВА НА СВОИТЕ ИГРАЧИ ЗА ПОБЕДА ВО ЛШ

Челзи и Манчестер Сити ги објавија премиите за своите фудбалери во случај да победат во финалето и да ја освојат Лигата на шампионите. Сините од Лондон на своите фудбалери им ветија 11 милиони евра, а раководтсвто на Сити дури 15 милиони. Ова значи дека дека тие што ќе се појават на стадионот во Истанбул на 29 мај може од само еден настап да инкасираат од 500 до 700 илјади фунти, секако при победа.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста