ЧЕЛЗИ ГО КУПУВА ГОЛМАНОТ НА РЕН МЕНДИ И КОНЕЧНО ГО ПРОДАВА КЕПА

Седмото засилување на Челзи е голманско и значи доаѓање на Едуард Менди од Рен за 22 милиони евра. Ова треба да значи и дека сините се откажуваат од Кепа Аризалабага и дека Шпанецот кој пред две години беше донесен за 80 милиони ќе биде продаден и тоа под цена. Имено Кепа направи милион колосални грешки и тренерот Френк Лампард веќе нема сили да го штити чуварот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста