Контакт со поранешниот партнер – да или не?

Две различни истражувања спроведени со лица кои се во врски, открија колку често луѓето комуницираат со поранешните партнери и како тој контакт влијае врз...

Викендов на Галичица првото издание на планинската трка „Охрид треил“

Вкупно 151 учесници од 15 земји ќе бидат дел од првото издание на Планинарска трка „Охрид треил“ што задутре ќе се одржи на планината...

Нова серија подобра од „Игра на престоли“?! ( Видео)

Новата серија на ХБО, „Чернобил“ веќе ја прогласуваат за една од најдобрите серии за годинава, а по само три епизоди (од вкупно пет), на...

Strongbow и Apple Bandit – ново природно сајдер освежување

Пивара Скопје воведува нова категорија пијалаци на пазарот Strongbow и Apple Bandit – ново природно сајдер освежување од Пивара Скопје Пивара Скопје на пазарот лансираше нова...

Џим Кери со нови провокации

Џим Кери уште еднаш предизвика контроврзии со карикатура, којашто овојпат ја прикажува гувернерката на Алабама, Кеј Ајви, како абортиран фетус. Популарниот комичар просто реагираше на...

Ќе се снима биографски филм за Доналд Трамп

Американскиот режисер Џејмс Греј соопшти дека ќе снима филм за животот на американскиот претседател Доналд Трамп во неговите млади години. Работниот наслов а проектот е...

Datai Langkawih најнова оаза која воодушевува (Фото)

Ова одморалиште ги задоволува своите гости со атмосфера на тропски дождовни шуми и свежина на Индискиот Океан. Со своите пет ѕвезди, ова туристичко место...

Најскапото кафе на светот: Еден филџан чини 75 долари

На менито на калифорниските кафулиња „Клач кофи Ростерс“ од неодамна може да се најде и најскапото кафе на светот, по цена од 75 долари...

Вистински спектакл, единствениот хотел на светот во форма на кошница (Фото)

Ова одморалиште е исто така наречено хотел "саќе", поради неговата инспирација и еклектични декорации. Изградена веднаш до карпата во близина на планината Лаошан, одморалиштето...

Магичен приватен остров кој ќе ве остави без зборови (Фото)

До одморалиште на Банва, можете да дојдете само на два начина - хеликоптер или авион. И тоа е, секако, добра работа, бидејќи овој тропски...

Прекинато снимањето на „Џејмс Бонд“- Даниел Крег тешко повреден

Британските таблоиди “Daily Mail” и “The Sun” информираат дека снимањето на новото продолжение за тајниот агент Џејмс Бонд се прекинато. Како што велат поради...