16.1 C
Скопје
18.06.2019

Живот и Стил

Меган Маркл остана уште без една асистентка, трет отказ за само неколку месеци! (Видео)

Иако на деловен план е одлична, сепак војвотката Меган Маркл не е најдобра во односите со вработените во кралското семејство. За помалку од една година, веќе неколку луѓе дале...

Емилија Кларк: Барав да ме исклучат од апаратите!

Емилија Кларк, ѕвездата на „Игра на тронови“, откри дека била подложена на операција на мозокот меѓу две сезони од серијата, откако претрпила две аневризми опасни по живот. Триесет и...

Во Норвешка отворен првиот подводен ресторан (Видео)

Европа го доби својот прв подводен ресторан, и тоа на северноатлантскиот јужен брег на Норвешка. Ресторанот „Андер” (во превод „под“ како збор-предлог), на своите гости им нуди прилика – додека...

Скопски вечери на кафирањето: „Плати со поезија“ на осум локации во главниот град

Добра вест: ќе може да си платите сметки со поезија. Лоша вест: не сметки за струја и телефон, туку сметка за нарачано кафе. Акцијата „Плати со поезија“ на...

Локлин и Хафман им давале мито на универзитетите, па сега се соочуваат со тужба...

Глумиците кои се во центар на скандалот околу запишувањето на децата во елити факултети со врски, сега се соочуваат со тужба во вредност од 500 милијарди долари. Лори Локлин...

Едно од најмрачните места во Црна Гора станува рај за богаташите (Видео)

Пред само неколку децении на овој остров во Црна Гора се случувале ужасни работи. Сега тоа ќе биде најновиот рај за богаташите од Европа. Островот Ластавица некогаш бил дом...

Откриена е причината за посетата на ќерката на Доналд Трамп- Тифани се лекува во...

Деновиве доста се шпекулираше за доаѓањето на ќерката на претседателот Доналд Трамп, а многумина нагаѓаа на што се должи оваа посета. Таа на аеродромот „Никола Тесла“ слета со...

Се прашувате како е да се живее гувернерски живот? Ѕирнете во оваа вила!...

Сакате да живеете во вила на еден гувернер? Ако одговорот е да , мора да се преселите во Калифорнија и да изброите 6 милиони долари. Гевин Њусом неодамна станал...

Ви „трокираат“ Фејсбук и Инстаграм? Еве со какви огромни проблеми се соочува социјалната мрежа

Фејсбук „генерално функционира, но се уште со големи проблеми“, пренесува Си-Ен-Ен после најголемиот пад во историјата на најголемата социјална мрежа. Работите отидоа дотаму што Фејсбук мораше преку Твитер да...

Ендрју Риџли ќе пишува книга за пријателството со Џорџ Мајкл

Како пријател од училиште, а потоа и колега и член на бендот „Вем!“, Ендрју Риџли веројатно го познавал Џорџ Мајкл подобро од кого било друг. Така, тој неодамна ја најави и својата...

Додека снимал се појавил кит и го проголтал, а потоа го вратил во водата,...

Toa што го доживеал Јужноафриканецот Рајан Шимпф во текот на нуркањето е слично со библиската приказна за Јона. Имено, Рајнер нуркал во близина на градот Порт Елизабет снимајќи сардини, кога...