Директор на болница прави гримаси на изјава на премиерот Заев

Директорот на Градската општа Кристијан Костов од непознати причини прави гримаси на изјава на премиерот Зоран Заев кој зборува дека е оптимист за договор...

Мајли Сајрус го дели домот со својата девојка (Видео)

Поп-пејачката Мајли Сајрус најде начин да го преболи разводот со Лијам Хемсворт – најде утеха во својата пријателка Кејтлин Картер. Имено, кусо по разводот на...

Електрична детска количка за поголема безбедност

По електричните автомобили, камиони, велосипеди и тротинети, на пазарот се појави и смарт-електрична бебешка количка. Е-Стролер има два електромотора и сензор за намалување на напорот...

Единствен Spinning центар во Македонија со поинаква спортска приказна

Спорт Инн е единствен Spinning® центар во Македонија дизајниран да биде основата на која ќе ја изградите посакуваната форма и физичка подготвеност. Тие нудат...

„Брејтбарт“ предвидува- Анџелина Џоли планира да се кандидира за претседател на САД (Видео)

Најплатената американска актерка и амбасадорка на ООН, Анџелина Џоли неодамна го покрена каналот „Јутјуб“ кој се занимава со хуманитарна работа, а за краток период...

Петгодишно девојче од Русија поминало четири дена во шума (Фото+Видео)

Петгодишно девојче од Русија било спасено0 откако се изгубило во шума и таму поминало четири дена . Зарина Авгонова се изгубила во руската тајга...

Познатите личности загрижени за пожарите во Амазонија (Фото)

Поради катастрофалните пожари кои го зафатија бразилскиот дел од Амазон, на социјалните мрежи се појавија голем број на познати личности за да изразат солидарност,...

Лонгјербан- Град во кој со закон е забрането да се умре (Видео)

Покрај тоа што е најстудениот населен град во светот, норвешкиот град Лонгјербан, кој се наоѓа во Свалбард, е посебен и по нешто друго. Имено, во...

Иранки споделуваат видео снимки на кои се појавуваат без вел

Ирански жени споделуваат видео снимки на кои се појавуваат без вел, спротиставувајќи им се на законите што ги принудуваат да ја покриваат главата во...

Четвртина од Американците не планираат да одат во пензија

Речиси една четвртина од граѓаните на САД не планираат да одат во пензија, покажува истражувањето на Центарот за истражување јавни политики на Асошиетед Прес. Но,...

Меган Маркл со изборот на фустан го прекрши кралскиот начин на облекување (Видео)

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл повторно ги прекрши кралските правила на облекување, овојпат на крштевката на својот син Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор. Имено, таа за оваа...