Неверојатна храброст :Крадци го нападнаа нејзиниот татко, а таа им се спротивстави (ВИДЕО)

Сигурносните камери на еден приватен имот на Филипини снимиле една навистина драматична сцена. 8-годишната Бриела Миниа играла пред својот дом, кога се појавиле 4 машки...

Што треба да знаете за луѓето родени во октомври?

Луѓето кои се родени во октомври се многу одговорни кога станува збор за работата, а исто така се и многу романтични во љубовта. Ова се...

(ВИДЕО) Нема да им верувате на сопстевните очи: Несекојдневни моменти фатени на камера

Оваа видео компилација е сведок за несекјдневни моменти кои по случајност успеале да бидат снимени на камера... Неверојатно, несекојдневно...погледнете:   https://www.youtube.com/watch?v=JxHlvqos3MI

ФОТО: Како би изгледале познатите мажи доколку би биле жени

Некој се одлучил да се поигра со апликации и да ве насмее на добар начин. ...

Стивен Хокинг: Бог не постои

Познатиот физичар Стивен Хокинг пред својата смрт снимил видео порака која пред светот првпат беше прикажана на претставувањето на неговата книга „Кратки одговори на...

Робот кој подготвува ручек додека сте на работа

Поради брзиот начин на живот, обемот на работа и обврски на кои е изложен современиот човек, време за готвење на храна има се помалку,...

„Фејсбук“ воведува опција за бришење пораки

Компанијата „Фејсбук“ почна со тестирање на опцијата unsend за апликацијата Месинџер, која ќе им овозможува на корисниците да ги бришат испратените пораки и тие...

Њујорк: Шише вино продадено за рекордни 558.000 долари

Шише вино „Romanee-Conti“ од 1945 година е продадено на аукција на Сотбис во Њујорк за рекордни 558.000 долари, што претставува нов светски рекорд. Крајната...

Меланија Трамп конечно проговори за аферите на нејзиниот сопруг Доналд Трамп

Првата дама на САД Меланија Трамп изјави дека не се занимава со шпекулациите за наводните неверства на нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп. Во интервју...

Истражување: Жените живеат подолго од мажите поради естрогенот

Според Универзитетот на Калифорнија во Сан Франциско, „спасителот" од стареење е женскиот хормон естроген. Според статистиката, жените во просек живеат пет отсто подолго од...

Кој повеќе ги нервира жените – децата или сопругот

Современата жена, која работи и по осум часа дневно, покрај тоа мора да биде и домаќинка, и мајка и сопруга, но и готвачка и...