Вниманието на таткото има огромно значење за умствениот развој на бебето

Ново британско истражување посочува дека вниманието на таткото, особено во првите три месеци од раѓањето, има огромно значење за умствениот развој на бебето и...

Трип-Едвајзер со нова листа градови со најдобра храна во светот

Трип-Едвајзер објави нова годишна листа градови во светот кои нудат најдобар избор на храна, и највисоки оценки имаат Рим и Фиренца. Топ 10 листата...

Кои хороскопски знаци ги третираат жените „како кралици“?

Некои хороскопски знаци се попосветени на своите партнери, а други пак, сметаат дека нема потреба од „воздигнување до небо“ за да ја изразат својата...

Анкета: Истокот на Европа има покензеравтивни вредности од Западот

Граѓаните во источниот дел од европскиот континент се поконзервативни по повеќе социјални прашања и се порелигиозни отколку жителите на северна и западна Европа, покажува...

Дали вашата љубов е вистинска или случајна комбинација?

Честопати, девојката не е сигурна околу својата позиција во врската и сѐ што е поврзано со тоа, па во умот се вртат прашањата „Зошто не...

Безвременски фрази кои сите ги слушаме од нашите мајки: „Добро, ти имаш ли куќа?“

Каде и да сте родени, сигурно сте ги слушнале овие безвременски фрази кои секоја мајка ги кажува на своите деца. Кога бевме деца можеби и...

Ова не сте го знаеле: Интересни факти за бебињата родени во есен

Ако на есен очекувате бебе, еве што треба да знаете. Есенските бебиња во просек имаат помала родилна тежина Научно е докажано дека бебињата зачнати во јанури...

Што крие хорор куќа на Балканот која ги „убила“ сите сопственици?

Километар и половина од Ловран стои куќа како светилник на камено плато, а над неа неколку стотици метри висока камена карпа. мештаните со години...

Неверојатна храброст :Крадци го нападнаа нејзиниот татко, а таа им се спротивстави (ВИДЕО)

Сигурносните камери на еден приватен имот на Филипини снимиле една навистина драматична сцена. 8-годишната Бриела Миниа играла пред својот дом, кога се појавиле 4 машки...

Што треба да знаете за луѓето родени во октомври?

Луѓето кои се родени во октомври се многу одговорни кога станува збор за работата, а исто така се и многу романтични во љубовта. Ова се...

(ВИДЕО) Нема да им верувате на сопстевните очи: Несекојдневни моменти фатени на камера

Оваа видео компилација е сведок за несекјдневни моменти кои по случајност успеале да бидат снимени на камера... Неверојатно, несекојдневно...погледнете:   https://www.youtube.com/watch?v=JxHlvqos3MI