ФОТО: Меланија Трамп ja накити Белата куќа за Божиќ

Американската прва дама Меланија Трамп ја претстави Белата куќа во годинешното божиќно руво. Првата дама сама го осмислила божиќното уредување а инспирацијата била засновано на...

10 заеднички карактеристики на среќните луѓе

Често потенцираме дека од нашите навики зависи и квалитетот на нашето живеење. Придржувањето до добрите навики и исфрлањето на лошите може да ни помогне...

Која е тајната на луѓето кои изгледаат како никогаш да не се уморни?

Се чини дека некои од вашите колеги или пријатели стануваат многу рано наутро, а потоа имаат енергија и за работниот ден, а и за...

Трендови за убавина во духот на претстојната празнична еуфорија

Овогодишните празнични мејкап-трендови тргнале во поелегантна насока. Ова се најпопуларните трендови за убавина со кои ќе изгледате гламурозно во секоја празнична прилика… 1. Носете хајлајтер...

Овие Jimmy Choo патики се вистински зимски хит

Џими Чу само што ги претстави своите луксузни патики за жени и мажи, наречени Дијамант (Diamond). Овие парчиња на “улична облека” посветена на нова...

Норвешка го отвора првиот подводен ресторан

Во април следната 2019 година, Норвешка ќе го отвори својот прв подводен хотел ресторан, кој ќе има капацитет од 80-100 гости, но ако некој...

Почнува „Винодонија 2018“

Преку 300 етикети на вино од над 30 македонски и странски винарии, ќе може да се дегустираат на третиот Скопски вински салон – „Винодонија...

Шангајскиот подземен хотел официјално пуштен во употреба

Хотелот во Кина изграден во јама од напуштен рудник Интерконтинентал Шангај Вондерленд, познат и како „Длабокиот Пит“ е и официјално пуштен во употреба. Туристичката атракција...

„Паднаа“ Инстаграм и Фејсбук

Корисниците ширум светот од утрово не можат да користат Инстаграм, Фејсбук и Фејсбук месинџер. Иако Фејсбук месинџер, апликацијата за испраќање пораки во поголемиот дел од...

Конфискувани 8 луксузни вили на мафијаши во Рим

Италијанската полиција денеска конфискува осум луксузни вили кои илегално во Рим ги изградиле членови на озлогласена мафијашка организација. Во акцијата учествувале околу 600 полицајци. Градоначалничката на...

Швајцарско село за зимски одмор од соништата

Швајцарско село за зимски одмор од соништата Тивко, опуштено, живописно, едноставно, и задоволувачки рурално – тоа е најчестиот опис на алпското село Шампери во југозападна Швајцарија,...