20.4 C
Скопје
22.04.2019

Живот и Стил

Ова не сте го знаеле: Интересни факти за бебињата родени во есен

Ако на есен очекувате бебе, еве што треба да знаете. Есенските бебиња во просек имаат помала родилна тежина Научно е докажано дека бебињата зачнати во јанури и февруари имаат помала родилна тежина. Од друга страна важно...

Што крие хорор куќа на Балканот која ги „убила“ сите сопственици?

Километар и половина од Ловран стои куќа како светилник на камено плато, а над неа неколку стотици метри висока камена карпа. мештаните со години во страв ја избегнуваат куќата во рушевините која некогаш била...

Неверојатна храброст :Крадци го нападнаа нејзиниот татко, а таа им се спротивстави (ВИДЕО)

Сигурносните камери на еден приватен имот на Филипини снимиле една навистина драматична сцена. 8-годишната Бриела Миниа играла пред својот дом, кога се појавиле 4 машки лица, кои се претставиле како продавачи на ДВД цедиња. Три маскирани...

Што треба да знаете за луѓето родени во октомври?

Луѓето кои се родени во октомври се многу одговорни кога станува збор за работата, а исто така се и многу романтични во љубовта. Ова се неколку факти за родените во десетиот месец од годината. Романтични и...

(ВИДЕО) Нема да им верувате на сопстевните очи: Несекојдневни моменти фатени на камера

Оваа видео компилација е сведок за несекјдневни моменти кои по случајност успеале да бидат снимени на камера... Неверојатно, несекојдневно...погледнете:   https://www.youtube.com/watch?v=JxHlvqos3MI

ФОТО: Како би изгледале познатите мажи доколку би биле жени

Некој се одлучил да се поигра со апликации и да ве насмее на добар начин.

Стивен Хокинг: Бог не постои

Познатиот физичар Стивен Хокинг пред својата смрт снимил видео порака која пред светот првпат беше прикажана на претставувањето на неговата книга „Кратки одговори на големи прашања”. Во неа тој одговара на 10-те најчести прашања...

Робот кој подготвува ручек додека сте на работа

Поради брзиот начин на живот, обемот на работа и обврски на кои е изложен современиот човек, време за готвење на храна има се помалку, поради што двајца иноватори од Сплит, Дражен Дрнас и Џулијан...

„Фејсбук“ воведува опција за бришење пораки

Компанијата „Фејсбук“ почна со тестирање на опцијата unsend за апликацијата Месинџер, која ќе им овозможува на корисниците да ги бришат испратените пораки и тие целосно да бидат отстранети од чатот. Претходно оваа година „Фејсбук“ тајно...

Њујорк: Шише вино продадено за рекордни 558.000 долари

Шише вино „Romanee-Conti“ од 1945 година е продадено на аукција на Сотбис во Њујорк за рекордни 558.000 долари, што претставува нов светски рекорд. Крајната цена е 17 пати повисока од  првичната понуда од 32.000...

Меланија Трамп конечно проговори за аферите на нејзиниот сопруг Доналд Трамп

Првата дама на САД Меланија Трамп изјави дека не се занимава со шпекулациите за наводните неверства на нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп. Во интервју за мрежата Eј-Би-Си (ABC), запрашана за можните авантури на Трамп,...