Деми Мур отворено и искрено за дрогирањето, љубовта и разводите во својата книга

Глумицата одлучила својот бурен и интересен живот да го раскаже во својата книга која ќе го носи насловот „Iside out". Познатата холивудска глумица Деми Мур...

Училиштата во Хелсинки ја укинаа традицијата со божикни приказни, 25% од Финците се верски...

Во училиштата во главниот град на Финска, Хелсинки, ја укинаа досегашната традиција на боќикни приказни поради учениците кои не се христијани, пренесува...

Трип-Едвајзер со нова листа градови со најдобра храна во светот

Трип-Едвајзер објави нова годишна листа градови во светот кои нудат најдобар избор на храна, и највисоки оценки имаат Рим и Фиренца. Топ 10 листата...

Доаѓа крајот на „лудаците“ зад волан: Задолжителни ограничувачи на брзина во автомобилите во до...

Уреди за ограничување на брзината од 2022 година може да станат дел од задолжителната опрема за автомобилите што се продаваат во Европската...

Дали знаете што значи денот на вашето раѓање и како влијае врз вашиот живот?

Еве што денот на раѓање, според народни верувања, зборува за вашиот живот. Понеделник Понеделник е прв ден во неделата и се смета  за најсреќен. Се вели...

Три одлуки кои во 2019 ќе ви донесат куп пари

Многу луѓе во своите новогодишни одлуки ги вклучуваат и оние кои се однесуваат за финансиите, а експертите тврдат дека одлуките треба да...

„Паднаа“ Инстаграм и Фејсбук

Корисниците ширум светот од утрово не можат да користат Инстаграм, Фејсбук и Фејсбук месинџер. Иако Фејсбук месинџер, апликацијата за испраќање пораки во поголемиот дел од...

Неверојатна храброст :Крадци го нападнаа нејзиниот татко, а таа им се спротивстави (ВИДЕО)

Сигурносните камери на еден приватен имот на Филипини снимиле една навистина драматична сцена. 8-годишната Бриела Миниа играла пред својот дом, кога се појавиле 4 машки...

Тито ова не го можел ниту на виц: Ова е претседателот кој „вози“ цела...

Претседателот на Туркменистан Гурбангули Бердихумамедов е познат како лидер кој обожава да го негува култот кон сопствената личност, кој како култ, ...

Нокаут на прв поглед: „Ти ли ќе ја задеваш мајка ми?“ (ВИДЕО)

Снимка од безбедносна камера во еден дом во Мидлзбро забележа ситуација во која син брзопотезно нокаутира човек кој според неговите зборови „ја...

Отворено неверојатно футуристичко дело вредно 200 милиони долари (Фото+Видео)

Тоа не е зграда, но не е ни скулптура. Не е ни чисто уметничко дело, но сепак го обединува сето ова. Уникатен...