Дискусија: Како ја балансирате работата со семејството, прашање и за мажите политичари

Стереотипите за жените се се уште присутни во медиумите. Панел дискусиите се повеќе застапени од гости мажи, додека на жените експерти во одредена област...

„Додека ДНК не нѐ раздели“: Клучот за среќен брак е во гените

Тајната на среќниот брак е во гените, велат научниците кои во ново истражување открија дека постои генетска предиспозиција за да не се...

Што е дозволено да се јаде за викенд, а што во други денови?

Веќе трае големиот и тежок Велигденски пост, кој е пост со многу имиња. Велигденски пост – затоа што завршува на Велигден и значи...

Серијата Чернобил ја открива најголемата руска тајна?!

Новата хит-серија „Чернобил“ потсетува на тоа колку е опасен човекот. Нејзиниот документарен стил е неопходен. Маестралните актери како да не глумат, а нивниот реализам...

Англиски хотел понуди соби за 28 бездомници за Божиќ

Хотелот „Даблтри” во англиксиот град Хал обезбеди соби за 28 бездомници за Божик, откако им беше откажано претходно договореното сместување.

Прва помош за многу политичари: Како најлесно да се пресмета процент?

Оставете ги калкулаторите во мобилните телефони и пресметувајте проценти со помош на овој совет од Бен Стивенс, копирајтер кој на твитер го...

Од 1 мај поскапо гиро во Грција

Гирото во Грција од 1 мај се очекува да биде поскапо за 10 до 15 проценти, односно за 10, 20 или 30 центи, поради...

Најголемиот кровни базен во светот (Фото)

Многу облакодери можат да ви го обезбедат ова задоволство, но само еден може да ви даде такво уживање, во вода! Новото чудо на архитектурата...

Петгодишно девојче од Русија поминало четири дена во шума (Фото+Видео)

Петгодишно девојче од Русија било спасено0 откако се изгубило во шума и таму поминало четири дена . Зарина Авгонова се изгубила во руската тајга...

Фејл компилација: „Здробување“ на неделата (ВИДЕО)

Ако за момент помисливте дека сте баксуз или дека често ви доаѓаат лоши и деструктивни идеи, време е за утеха. А...

Се прашувате како е да се живее гувернерски живот? Ѕирнете во оваа вила!...

Сакате да живеете во вила на еден гувернер? Ако одговорот е да , мора да се преселите во Калифорнија и да изброите...