18.9 C
Скопје
20.08.2019
Почетна Живот и Стил

Живот и Стил

За љибителите на вистинска забава-Самсунг Галакси С10 на дланка!

Во новата ера на дигитално живеење, смартфоните добија многу нови улоги. Тие веќе не се користат само за јавување или праќање пораки. Сега, телефоните станаа мобилни уреди како компјутери и корисниците уживаат во нивните...

Се издава домот на Џорџ Мајкл во Лондон

Домот на починатот британски поп-пејач Џорџ Мајкл во Лондон се издава под наем, а цената изнесува 15.000 британски фунти неделно. Според обожавателите на поп-ѕвездата, многу е веројатно во имотот кој пејачот го остави во наследство...

Леброн Џејмс ќе глуми во „Space Jam 2“

НБА-ѕвездата Леброн Џејмс го потврди учеството во „Space Jam 2“ – продолжението на филмскиот хит со Мајкл Џордан од 1996 година. – Ова ме погоди! Навистина ќе го снимам „Space Jam 2“! Тоа е нестварно...

Филм кој што „ги брка“ гледачите од кино салите (Видео)

Некои сцени во „The Nightingale” (Славеј) беа премногу брутални за гледачите кои го гледаа филмот во австралиските кина, па луѓето почнале да ги напуштат кината по само 20 минути. Приказната од 18-от век раскажува за...

Најголемиот кровни базен во светот (Фото)

Многу облакодери можат да ви го обезбедат ова задоволство, но само еден може да ви даде такво уживање, во вода! Новото чудо на архитектурата што ќе го освои Лондон е базенот што го зафаќа...

Џенифер Лопез отпеа дует со својата ќерка (видео)

Покрај раскошната продукција, костимографија и провокативната кореографија, првата вечер на големата светска турнеја на Џенифер Лопез ја одбележа и нејзината 11-годишна ќерка Ема. Таа застана на големата сцена и, како и нејзината мајка, ги...

Студија: Помалку време на социјални мрежи намалува ризик од депресија

Помалку време минато на социјалните мрежи го намалува ризикот од депресивно растројство, се посочува во труд на Универзитетот на Пенсилванија. Стручните лица сметаат дека има директна врска меѓу ограничувањето на употребата на Фејсбук, Твитер, Снепчет...

Декадентна колекција светилки кои ќе го „осветлат“ вашиот дом (Фото)

Скулптурната колекција е именувана по францускиот збор за ноќни птици, Noctambule, и исто како нив, е невидлив во текот на денот, додека во текот на ноќните часови се осветлува благодарение на скриените LED светилки...

Мадона: Се чувствувам како „Њујорк тајмс“ да ме силувал

Американската пејачка Мадона изјави дека се чувствува како „силувана“ поради напис на „Њујорк тајмс“ за неа, нагласувајќи дека новинарката се фокусирала само на тривијалности и површни нешта, на пример – нејзините години. Поранешната поп-ѕвезда на...

Сценаристот на „Чернобил“ бил восхитен од реакциите на гледачите од Русија и Украина

Реакцијата на гледачите во земјите од поранешниот Советски Сојуз била восхитувачка за Крег Мејзин, сценарист на серијалот „Чернобил“ , јави „Холивуд Рипортер“. Креаторот на проектот изјави дека бил загрижен какво ќе биде мислењето на Русите...

„Гучи“ ја воведува вештачката интелигенција во модата

„Гучи“ ќе биде првиот бренд на „Керинг групата“, којшто ќе користи вештачка интелигенција во одлучувањето каде да испрати нови производи, почнувајќи од продажбата на торби во Европа следниот месец, изјави директорот на дигиталниот сектор...