});

Качински тврди дека неговата партија победила на регионалните избори, опозицијата ја освои Варшава

Владејачката партија Закон и право победи на регионалните избори во Полска изјави синоќа лидерот на партијата Јарослав Качински. – Победивме…ова

Read more

Уште едно предвидување на Симпсонови: Пред 13 години беше само нивна епизода, денес е реалност (ВИДЕО)

Анимираната серија „Симпсонови“ продолжува со бизарните предвидувања на настани. Најновиот случај за легализација на канабисот во Канада, Симпсонови ја предвидоа

Read more