});

Тереза ​​Меј е уверена дека ќе успее да го склучи договорот за Брегзит на претстојниот состанок на Европскиот совет

Британската премиерка Тереза ​​Меј е уверена дека ќе успее да го склучи договорот за Брегзит на претстојниот состанок на Европскиот

Read more

Да не ти се верува: Во страотните пожари во Калифорнија, недопрена остана само куќата на актерот Ентони Хопкинс (ФОТО)

Смртоносните пожари кои беснееа во Малибу направија пустош, пеплосаа сe пред себе и однесоа човечки животи и стотици исчезнати лица.

Read more

Ким Џонг-ун на тестирање на ново оружје, САД убедени дека ги почитува преземените обврски

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше тестирањето на новото високотехнолошко стратешко оружје, соопштија синоќа севернокорејските медиуми. Јужнокорејската агенција Јонхап, повикувајќи

Read more