Мицкоски на средба со Јанша

Денес во Љубљана имав средба со лидерот на Словенечката демократска партија Јанез Јанша, објави на својот Фејсбук профил претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Пред референдумот го поставија бројчаникот кој и ден денес не функционира, по потпишувањето на...

Две години по најавите, Власта почнува да го реализира ветувањето за отстранување на оградата околу седиштето на Владата на Илинденска број 2. Целта според...

Девојче и момче спасени од под урнатините на зградата во Истанбул

Спасувачите денеска извлекоа петгодишно девојче и деветгодишно момче од под урнатините на осумкатницата која вчера се урна во Истанбул.

ОН: Да не се политизира хуманитарната помош за Венецуела

Обединети нации синоќа предупредија да не се политизира хуманитарната помош за Венецуела откако САД испратија храна и лекови. Но, Каракас ја блокира...

Анкета: Над 60 проценти од Французите ги поддржуваат Жолтите елеци

Речиси две третини од Французите (64 отсто) продолжуваат да го поддржуваат Движењето Жолти елеци, што е...

Добитник на Нобелова награда обвинет за сексуален напад

Активистка за нуклеарно разоружување го обвини за сексуален напад поранешниот претседател на Костарика и добитник на Нобелова...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се плаши од соочување со граѓаните, доколку останат на власт државата ќе...

Одложувањето и пролонгирањето на роковите за донесување на одлука за предвремени парламентарни избори од петок во недела од страна на СДСМ е...

Николоски во Вашингтон: Избори без полнење кутии да бидат услов за ЕУ и НАТО

Во рамките на работната посета на Вашингтон, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски оствари билатерална средба со највисокото раководство на Националниот демократски институт...

Комитетот за надворешни работи на Конгресот со поддршка за членството на Македонија во НАТО

Претседателот на Комитетот за надворешни работи на Претставничкиот дом Елиот Л. Енгел ја повика администрацијата на претседателот Доналд Трамп за поддршка на...

Косачев: Пристапувањето на Македонија во НАТО никому нема да донесе добро

Претседавачот на Комитетот за меѓународни односи при Советот на Руската Федерација, Константин Косачев, оцени дека тоа што...

Новиот Клинички ќе биде поблизу до Тетово и Гостивар од Аеродром и Драчево

Ако сега се потребни половина час во периодот кога има најгуст сообраќај за да се стигне до Комплексот „Мајка Тереза“, до новиот...