Захарова: Бевме меки кон братска Украина

Портпаролката на руското МНР, Марија Захарова изјави синоќа дека само рускиот „братски однос“ кон Украина спречил многу пожестока пресметка со украинските бродови во Керчискиот...

Стоматолозите на раб на егзистенција – неприфатливи новите договори кои ги нуди ФЗОМ

Општите матични стоматолози кои се во многу тешка финансиска состојба и се борат за гола егзистенција, ќе ги затворат своите ординации од кои лебот...

Судот ја забрани книгата на Андов за атентатот на Глигоров по тужба од Фрчковски

Со одлука на Основниот суд Скопје 2, за книгата на Стојан Андов „До атентатот и по него“ е издадена привремена мерка за...

Помирување меѓу „Војводите“ и „Балистите“ нема да има, Спасовски вели превенцијата е подобро решение...

До помирувањето на „Војводите“ и „Балистите“, кое беше план на МВР, според навивачите„ Војводи“ нема да дојде, а се уште нема ниту пријави за...
Antikorupciska

Детска кардиохирургија под лупа на Антикорупциска

Дали клиниката „Жан Митрев“ легално се стекнала со дозвола да оперира деца до една година? Каков вид на договор за јавно-приватно партнерство е склучен...

Двајца пакистански полицајци загинаа во напад врз кинескиот Kонзулат во Карачи

Двајца пакистански полицајци загинаа и еден чувар е повреден во напад што денеска е извршен врз кинескиот Конзулат во Карачи. Полициски извор информира дека дипломатите...

Голем пожар во гаража во Лондон

Голем пожар избувна рано изутринава во гаража во југоисточниот дел на Лондон, при што се уништени 11 автобуси. Како што јави Би-Би-Си, во гаснењето на...

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски лаже исто како Заев

Зоран  Заев и Стево Пендаровски се исти 102.5%, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Заев и крими картелот околу него секојдневно ги ограбуваат граѓаните. Заев го зголеми бројот...

Повеќето Германци не сакаат промена во сметањето на времето

Големо мнозинство од Германците сакаaт да се укине сегашниот систем за промена на сметањето на времето два пати годишно, покажуваат резултати од анкета објавени...

Протест во Куманово: Синдикалците бараат поголеми плати во јавниот сектор

Синдикатите на нозе го кренаа гласот, бараат поголеми плати и нивелација на истите, исплата на К-15 во јавниот сектор, почитување на социјалниот дијалог и...

Брнабиќ: Регионот на Западен Балкан се враќа наназад

Србија е посветена на иднината, но за жал регионот на Западен Балкна се враќа наназад, изјави денеска во Виена српската премиерка Ана Брнабиќ по...