Категорија: Хроника

Катица Јанева од затвор секој ден ќе оди на работа во адвокатска канцеларија на синот

Катица Јанева од затвор секој ден ќе оди на работа во адвокатска канцеларија на синот

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева се вработила во адвокатската канцеларија на нејзиниот син Лазар Јанев. За новото вработување Јанева која беше осудена на седум години ... Прочитај повеќе

Осум години нема ни трага ни глас од Бојан Угреновиќ – Убиецот на 27 годишниот Димитар Матилоски

Осум години нема ни трага ни глас од Бојан Угреновиќ – Убиецот на 27 годишниот Димитар Матилоски

Осум години нема ни трага ни глас од убиецот на 27 годишниот Димитар Матилоски чиј живот згасна на новогодишната ноќ во 2016-та година кога до ... Прочитај повеќе

Десетици повредени во експлозија во хотел

Десетици повредени во експлозија во хотел

Дваесет и едно лице е повредено во експлозија во хотел во САД, пренесуваат светските агенции. Се сомнева дека причина е истекување на гас. Експлозијата се ... Прочитај повеќе

Повеќе од 200 загинати во земјотресот во Јапонија

Повеќе од 200 загинати во земјотресот во Јапонија

Во земјотресот што го погоди западниот дел на Јапонија загинаа 202 лица, соопштија денеска официјални лица. Според новиот биланс што го објавија локалните власти, 102 ... Прочитај повеќе

Отворено писмо: Барање за целосно расветлување на насилниот инцидент во М-НАВ

Отворено писмо: Барање за целосно расветлување на насилниот инцидент во М-НАВ

Платформата на граѓански организации против корупцијата бара институциите на системот, во целост да ги расветлат деталите околу насилниот инцидент во М-НАВ. „Каков било напад по ... Прочитај повеќе