Категорија: Македонија

Нема одговор од здравство по надзорот на ДСЗИ за Токсикологија

Нема одговор од здравство по надзорот на ДСЗИ за Токсикологија

Продолжуваат превирањата на клиниката за Токсикологија. Откако вчера Државниот санитарен и здравствен инспекторат утврди дека новите вработувања се незаконски, денес до медиумите пристигна писмо со ... Прочитај повеќе

СДСМ пука по шавови, кој ќе го наследи Димитар Ковачевски?!

СДСМ пука по шавови, кој ќе го наследи Димитар Ковачевски?!

Филипче, Спасовски, Деспотовски, Петровска, Богоев, или ќе се врати Заев? Кој ќе го замени Димитар Ковачевски на претседателското столче во СДСМ ќе се одлучи идниот ... Прочитај повеќе

Сè повеќе жени се охрабрени и почнуваат свој бизнис

Сè повеќе жени се охрабрени и почнуваат свој бизнис

Сè поголем број жени во Македонија се одлучуваат да отворат свој бизнис. Фризерка, козметичарка, педикир, се најбараните и најпопуларни занаети кај припадничките на понежниот пол. ... Прочитај повеќе

Судот му го одзеде пасошот на Иџет Мемети, пиел кафе со обвинители и судии ама не бил дел од шемата со Наќе Георгиев

Судот му го одзеде пасошот на Иџет Мемети, пиел кафе со обвинители и судии ама не бил дел од шемата со Наќе Георгиев

Наќе Георгиев останува меѓу четири ѕида во Шутка, Иџет Мемети не смее да ја напушти Македонија. За Кривичен не беа доволни доказите со кои располагаат ... Прочитај повеќе

Десницата ќе ја сочинува најголемата група на партии во Европскиот парламент после избори, анализира директорот за кампањата во ЕП

Десницата ќе ја сочинува најголемата група на партии во Европскиот парламент после избори, анализира директорот за кампањата во ЕП

Десницата во Европскиот парламент веројатно ќе ја сочинува најбројната група политички партии, смета Филип Шулмајстер, директорот за кампања на Европски парламент, во врска со претстојните ... Прочитај повеќе