16.2 C
Скопје
22.04.2019
Почетна Спорт Страна 7

Спорт

Голем скандал го тресе Островот: Втор англиски репрезентативец фатен со кокаин

Вториот репрезентативец на Англија се најде во центарот на скандалот поврзан со кокаин, објавија британските медиуми. Играчот за кој станува збор, а чие име...

Англиски репрезентативец фатен како шмрка кокаин

Англиски репрезентативец влегува во тоалетот на ноќен клуб, внимателно прави бела линија од висококвалитетен кокаин, по што почнуа да шмрка. На шокантната глетка е сведок соиграч од „гордиот албион“, кој ја раскажува...

Барселона со неверојатна понуда за Кулибали: Дефанзивецот на Наполи ќе стане рекорден?

Италијанските медиуми објавија дека тимот на Барселона е подготвен да плати извонредни 120 милиони евра за да го привлече дефанзивецот на Наполи – Калиду Кулибали. Сенегалскиот фудбалер се смета...

Лошото однесување го чинеше скапо: Барса со висока казна за Дембеле

Вториот најскап трансфер во историјата на Барселона, Усман Дембеле ќе биде казнет со 200.000 евра поради својот однос на работниот процес, потврди „Марка“. Французинот се наоѓа во одлична форма...

Ѕвездата на Ливерпул се соочува со голема суспензија поради спортско обложување

Напаѓачот на Ливерпул, Даниел Стариџ се соочува со сериозна казна. Фудбалерот може да биде исфрлен од фудбалот за период од 6 месеци, ако биде докажано дека тој ги прекршил правилата за обложување...

ПСЖ: Против нас се шири шизофрена кампања

Од ПСЖ излегоа со официјален демант на вчерашните информации од францускиот спортски медиум „Екип“, според кои клубот планирал да ги продаде Килијан Мбапе и Нејмар, за да избегне кршење на правилата на финансискиот ферплеј. Парижаните...

Големата афро фризура замина во историја: Фелаини со кратка коса (ФОТО)

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Маруан Фелаини реши да го смени имиџот, повеќе ја нема неговата препознатлива афро фризура. Белгискиот фудбалер во текот на целата негова досегашна кариера беше синоним за човек со...

Играчите и тренерот на Лестер веднаш по натпреварот со Кардиф ќе одат во Бангкок...

Фудбалерите на Лестер ќе присуствуваат на прошталната церемонија за сопственикот на клубот Вишај Шриваданапраби, која ќе се одржи денеска во Бангкок. Церемонијата ќе биде според будистичките традиции и ќе трае неколку дена. Како што соопшти „Скај...

Синот на сопственикот на Лестер соопшти што ќе биде со клубот откако неговиот татко...

Синот на загинатиот сопственик на Лестер, Вичај Сривадханапрабха – Ајават, даде изјава на клупскиот сајт, во која увери дека ќе продолжи со делото на својот татко. –Би сакал да се заблагодарам на сите од сето...

Вардар без Борозан против Мешков Брест во Лигата на шампионите, казна и за Дибиров

Дисциплинската комисија на ЕХФ го суспендираше ракометарот на Вардар Вуко Борозан со еден меч, па така тој нема да може да настапи на следниот меч викендов против Мешков Брест во Лигата на шампионите. ЕХФ дополнително...

На Нејмар му се заканува затворска казна од шест години

Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар му се заканува затвор до шест години за измама и корупција, при преминувањето од Сантош во Барселона во 2013 година. Поранешниот претседател на клубот, Сандро Росел, поранешниот претседател на Сантос –...