Од миленик стана омразен: Навивачите на Јувентус бараат Конте да биде избришан од легендите...

По веста која се појави утринава дека Конте е нов тренер на Интер, навивачите на Јувентус покренаа петиција со барање неговото име да биде...

Чех: Со напорна работа до посилен Арсенал

Голманот на Арсенал, Петр Чех, по поразот од Челзи во финалето на Лига Европа, рече дека не треба да се очајува. Тој, иако претходно најави,...

Апсења во Шпанија заради местење резултати

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Раул Браво, заедно со пет други лица, беше уапсен во Шпанија во голема акција поради сомневање дека се работи...

Судијка од Русија прогласена за виновна за кршење на антикорупциските прописи

Руската тениска судијка Светлана Терјаева, може да биде казнета поради тоа што не пријавила обид за поткупи. Според Би-Би-Си, антикорупциската организација „Тенис Интегрити Јунит“ ја...

Прогласени шампионите во Детски лиги за сезона 2018/2019

ФК Вардар, ФК Прилеп, Академија Пандев и Њу Старс се шампиони на завршниот турнир на ФФМ Детски Лиги за сезона 2018/19. Пехарите за најдобрите четири...

Меси ја освои шестата „златна копачка“

Аргентинскинецот Лионел Меси, ја освои својата шеста „златна копачка“ во кариерата. Меси до оваа награда дојде по успешната игра оваа сезона во Ла лигата, каде...

Ливерпул незадоволен од квотата на билетите за финалето на ЛШ

Финалистот во фудбалската Лига на шампиони, Ливерпул не е задоволен од распределбата на билетите за мечот за трофејот. Англискиот клуб добил квота од 16.613 билети...

Азар горд по потпишувањето за Борусија

Напаѓачот Торган Азар кој од денеска и официјално е член на Борусија Дортмунд е задоволен од тоа што кариерата ќе ја продолжи во еден...

Гвардиола нов тренер на Јувентус!?

Пеп Гвардиола во наредните четири години тренер на Јувенутс, барем така вели ексклузивнат информација на италијанското Радио Спортива, чиј новинар вели дека тренерот на...

Македонските танчери со Даунов синдром освоија уште еден златен медал

Танчерите со Даун Синдром од танцовото студио „Денсерс јунајтед МК“ на 18 мај во Римини, Италија освоија уште еден златен медал на Европското првенство...

Јовиќ следната недела ќе оди во Реал

Фудбалерот на Ајнтрахт, Лука Јовиќ, наскоро ќе стане играч на Реал, објавија шпанските медиуми. Според АС, трансферот ќе биде формализиран следната недела. Оваа одлука била...