Симеоне може да биде казнет за своето однесување во мечот со Јувентус

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне може да биде казнет за натпреварите во Лигата на Шампионите поради непристојниот гест, прикажан од него...

Вардар го победи Рајн Некар-Македонското знаме доминираше на трибините

Ракометарите на Вардар во позитивен ритам ја продолжија сезоната во Лигата на шампиони. На воведиот меч во елитното...

Стоилов број еден капитен во Европа и ѕвезда на Балканот во јануари

Популарниот специјализиран сајт за ракомет „Балкан Хендбол“ вчера ги објави нивните бројки за посетеност во месец јануари и кај нив доминира Стојанче Стоилов.

Лазаров пред најтешкиот дел: Не’ очекуваат тврди и неизвесни натпревари

Капитенот на македонската ракометна репрезентација по победата над селекцијата на Бахреин изјави дека денешниот противник бил понезгоден од Јапонија.

Ракометарите максимални: Втора победа на македонските репрезентативци во Минхен

Македонските ракометари ја совладаа селекцијата на Бахреин во рамките на второто коло од Светското првенство кое се одржува во Германија и Данска.

Опериран Диего Армандо Марадона

Аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона закрепнува во болница во операцијата која му била извршена за да се запре внатрешното кварење во пределот...

Познат составот со кој Македонија ќе ја напаѓа Јапонија на стартот на Светското првенство

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез одлучи со кои шеснаесетмина ќе се обиде да ги освои првите бодови на Светското првенство.

Бројки, факти, калкулации: Ќе се пласираат ли одбојкарите на Европско првенство?

Македонските одбојкари утре против Унгарија ќе го завршат квалификацискиот циклус за Европското првенство во 2019. За да остварат историски...

ТАЖНА ВЕСТ: Почина една од најголемите легенди на југословенскиот фудбал

Легендарниот фудбалер на Ѕвезда Драгослав Шекуларац почина денеска во Белград на 82 години. Тој беше еден од најдобрите играчи...

Голем скандал го тресе Островот: Втор англиски репрезентативец фатен со кокаин

Вториот репрезентативец на Англија се најде во центарот на скандалот поврзан со кокаин, објавија британските медиуми.

Англиски репрезентативец фатен како шмрка кокаин

Англиски репрезентативец влегува во тоалетот на ноќен клуб, внимателно прави бела линија од висококвалитетен кокаин, по што почнуа да шмрка. На шокантната...