19 C
Скопје
17.08.2019
Почетна Спорт Страна 14

Спорт

На Нејмар му се заканува затворска казна од шест години

Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар му се заканува затвор до шест години за измама и корупција, при преминувањето од Сантош во Барселона во 2013 година. Поранешниот претседател на клубот, Сандро Росел, поранешниот претседател на Сантос –...

Поранешната ѕвезда на Јувентус и Италија осуден две години затвор, неговиот татко ќе помине...

Италијанскиот фудбалер Винченцо Јакинта, кој беше светски шампион со тимот на Италија од 2006 година, е осуден на две години затвор поради врски со мафијата и учество во кривични дела, во кои било користено...

Шок за ракометната репрезентација: Македонија поразена од Грција

Македонија претрпе пораз од Грција со 28:26 во второто коло од квалификацискиот циклус за Европското првенство во 2020 година. По несигурната игра во воведните минути на натпреварот во Кожани, македонските ракометари воспоставија поголема контрола над...

Поранешниот англиски селектор доживеа срцев удар, неговата состојба е сериозна

Здрaвствената состојба на поранешниот селектор на Англија, Глен Ходл, е сериозна, но стабилна. Тој вчера доживеа срцев удар во емисија на телевизијата „Би-Ти спортс“, каде е ангажиран како стручен коментатор, по што веднаш беше пренесен...

Засилени безбедносни мерки за мечот меѓу Грција и Македонија во Кожани, влез само со...

Само со покани и акредитации ќе биде дозволен влез во спортската сала во Кожани, за безбедно одржување на утрешниот ракометен натпревар меѓу репрезентациите на Грција и Македонија во квалификациите за Европското првенство 2020, а...

ФОТО : Македонската „шефицата“ за перење пари, уживала на јахти додека правела големи скандали

Македонската Марија Богојевска е „шефицата“ за перење пари на српскиот менаџер Душан Вељковиќ, која е една од обвинетите во џиновската афера за финансиски малверзации, злосторничко здружување и местење на мечеви која ја потресе Белгија...

Македонка ги испрала сите пари за местењето натпревари во Белгија

Македонката Марија Богојевска е една од главните учесници во аферата која го потресе белгискиот фудбал. Во акцијата „Чисти раце“, која ја спроведе белгиската полиција и при која беа уапсени тренери, менаџер и други лица...

Шаховскиот Клуб АЛКАЛОИД повторно на Европскиот Клупски Куп 2018 – трета година по ред...

Шаховскиот Клуб АЛКАЛОИД, продолжува со настапите на Европскиот Клупски Куп, кој оваа година се одржува од 11 до 18.10.2018 година во Порто Карас, Грција. Во 2016 година ШК Алкалоид го освои Европскиот Клупски Куп и...

Ова се 30-те најдобри фудбалери на светот- погледнете кои играчи ќе се борат за...

Франс фудбал во стилот на минатата година почна да ги објавува имињата на кандидатите за престижниот избор за Златна топка во 2018 година. На секој два часа од утринава, познатиот магазин објавуваше по пет...