Балотели го запиша своето име во историјата на Марсеј

Италијанскиот напаѓач на Марсеј, Марио Балотели го запиша своето име во историјата на францускиот клуб. Балотели ги реализира двата погодока...

Зидан го краде Рабио од пред носот на Барса?

Шпански „АС“ пишува дека Адриен Рабио може да премине во Реал Мадрид. Играчот од средниот ред на ПСЖ со...

„Специјалниот“ се сели во земјата на Галите?

Иднината на Жозе Мурињо продолжува да биде предмет на шпекулации. Португалецот, кој за последен го води Манчестер Јунајтед, во моментов е без...

Михитаријан не му е потребен на Емери за следната сезона

Фудбалерот од средниот ред на Арсенал, Хенрих Михитаријан може да го напушти тимот во текот на летото, објавија британските медиуми.

Пике: Играм подобро за Барса, откако ја напуштив репрезентацијата на Шпанија

Дефанзивецот Жерар Пике мисли дека започнал да игра подобро во својот клуб, Барселона откако ставил крај на својата кариера во шпанскиот национален...

Квалификации за ЕП 2020: Англија и даде 5 гола на Црна Гора, Франција продолжи...

Англија постигна убедлив успех со 5:1 при посетата на Црна Гора во дуел од групата „А“ во квалификаците за ЕП 2020. По...

Шумахер јуниор ќе тестира за Ф1 тимот на Алфа Ромео

Мик Шумахер ќе дебитира во светот на Формула 1 на тестирањата за млади возачи кои ќе се одржат на стазата во Бахреин,...

Далиќ: Против Хрватска сите играат со 200%

Тренерот на хрватската фудбалска репрезентација Златко Далиќ по поразот од Унгарија (2:1) во квалификациите за ЕУРО 2020 изјави дека противниците на „коцкестите“...

Македонија со реми во Љубљана: Ова се резултатите од вчерашните дуели за ЕП 2020

Вчера стартуваше вториот круг од европските квалификации со 10 нови дуели од групите „Ц“, „Е“, „Г“ и „И“.

Квалификации за ЕП 2020: Македонија во одлична атмосфера, подготвена за Словенија

Фудбалската репрезентацијана Македонија вечерва го игра својот втор натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2020 на гости против Словенија.

Парондо по „мачкањето“ на Загреб: Горд сум на ракометарите

Тренерот на македонскиот шампион Вардар, Роберто Парондо по синоќешниот убедлив триумф од девет голови разлика (18-27) во првиот осминафинален меч во Лигата...