19.6 C
Скопје
26.06.2019
Почетна Спорт Страна 12

Спорт

Големата афро фризура замина во историја: Фелаини со кратка коса (ФОТО)

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Маруан Фелаини реши да го смени имиџот, повеќе ја нема неговата препознатлива афро фризура. Белгискиот фудбалер во текот на целата негова досегашна кариера беше синоним за човек со...

Играчите и тренерот на Лестер веднаш по натпреварот со Кардиф ќе одат во Бангкок...

Фудбалерите на Лестер ќе присуствуваат на прошталната церемонија за сопственикот на клубот Вишај Шриваданапраби, која ќе се одржи денеска во Бангкок. Церемонијата ќе биде според будистичките традиции и ќе трае неколку дена. Како што соопшти „Скај...

Синот на сопственикот на Лестер соопшти што ќе биде со клубот откако неговиот татко...

Синот на загинатиот сопственик на Лестер, Вичај Сривадханапрабха – Ајават, даде изјава на клупскиот сајт, во која увери дека ќе продолжи со делото на својот татко. –Би сакал да се заблагодарам на сите од сето...

Вардар без Борозан против Мешков Брест во Лигата на шампионите, казна и за Дибиров

Дисциплинската комисија на ЕХФ го суспендираше ракометарот на Вардар Вуко Борозан со еден меч, па така тој нема да може да настапи на следниот меч викендов против Мешков Брест во Лигата на шампионите. ЕХФ дополнително...

На Нејмар му се заканува затворска казна од шест години

Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар му се заканува затвор до шест години за измама и корупција, при преминувањето од Сантош во Барселона во 2013 година. Поранешниот претседател на клубот, Сандро Росел, поранешниот претседател на Сантос –...

Поранешната ѕвезда на Јувентус и Италија осуден две години затвор, неговиот татко ќе помине...

Италијанскиот фудбалер Винченцо Јакинта, кој беше светски шампион со тимот на Италија од 2006 година, е осуден на две години затвор поради врски со мафијата и учество во кривични дела, во кои било користено...

Шок за ракометната репрезентација: Македонија поразена од Грција

Македонија претрпе пораз од Грција со 28:26 во второто коло од квалификацискиот циклус за Европското првенство во 2020 година. По несигурната игра во воведните минути на натпреварот во Кожани, македонските ракометари воспоставија поголема контрола над...

Поранешниот англиски селектор доживеа срцев удар, неговата состојба е сериозна

Здрaвствената состојба на поранешниот селектор на Англија, Глен Ходл, е сериозна, но стабилна. Тој вчера доживеа срцев удар во емисија на телевизијата „Би-Ти спортс“, каде е ангажиран како стручен коментатор, по што веднаш беше пренесен...

Засилени безбедносни мерки за мечот меѓу Грција и Македонија во Кожани, влез само со...

Само со покани и акредитации ќе биде дозволен влез во спортската сала во Кожани, за безбедно одржување на утрешниот ракометен натпревар меѓу репрезентациите на Грција и Македонија во квалификациите за Европското првенство 2020, а...

ФОТО : Македонската „шефицата“ за перење пари, уживала на јахти додека правела големи скандали

Македонската Марија Богојевска е „шефицата“ за перење пари на српскиот менаџер Душан Вељковиќ, која е една од обвинетите во џиновската афера за финансиски малверзации, злосторничко здружување и местење на мечеви која ја потресе Белгија...

Македонка ги испрала сите пари за местењето натпревари во Белгија

Македонката Марија Богојевска е една од главните учесници во аферата која го потресе белгискиот фудбал. Во акцијата „Чисти раце“, која ја спроведе белгиската полиција и при која беа уапсени тренери, менаџер и други лица...