Елмас: Горд сум што сум Македонец!

Стрелецот на два гола во синоќешната победа на Македонија над Летонија со 3:1 – Елиф Елмас, на социјалната мрежа Фејсбук по вчерашната...

ПСЖ се обидува да го „украде“ Ерера од Јунајтед

Тимот на Париз Сен Жермен се обидува да го привлече играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера, чиј договор истекува...

Бријаторе: Титула за Ферари? Тешка работа…

Флавио Бријаторе мисли дека Ферари многу тешко би ја освоил светската титула во Ф1 во 2019-та. Многумина очекуваат италијанскиот тим да покаже...

Во стоттиот натпревар на Пандев, Македонија оди на победа против Летонија

Репрезентацијата на Македонија денеска на Градскиот стадион во Скопје со почеток од 20:45 часот го игра првиот натпревар во квалификациите за пласман...

Касиљас: Дефинитивно ќе ја завршам мојата кариера во Порто

Голманот на Порто и легенда на европскиот фудбал – Икер Касиљас, изјави дека ќе го обнови договорот со португалскиот тим до летото...

Големите клубови сакаат радикални промени во Лигата на шампионите

Претставниците на најголемите клубови во Европа ќе се сретнат утре со лидерите на УЕФА за да разговараат за можните промени во форматот...

Италијанскиот печат го нападна „слабакот“ Фетел

Расположението во таборот на Ферари не е добро по првата трка од Формула 1 за сезоната 2019. Четвртото место на Себастијан Фетел...

Фетел: Разликата со Мерцедес е поголема од очекуваното

Себастијан Фетел не успеа да го сокрие разочарувањето од големата разлика со болидите на Мерцедес на Луис Хамилтон и Валтери Ботас за...

Емери: Европската лига е одлична можност за Арсенал да освои трофеј

Тренерот на Арсенал, Унаи Емери го пофали својот тим за вештината да победува под притисок по импресивната победа со 3:0 против француски...

Надал и Федерер се пласираа во четвртфиналето во Индијан Велс

Поранешниот број еден во светскиот тенис, Рафаел Надал продолжува со сигурна игра на првиот за годината турнир од сериите „Мастерс 1000“ во...

Клоп: Израдував многу луѓе во Дортмунд, што е исто така убаво

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, беше воодушевен од победата од 3:1 над Баерн и пласманот во четвртфиналето на неговиот тим во Лигата...