Ракометарите максимални: Втора победа на македонските репрезентативци во Минхен

Македонските ракометари ја совладаа селекцијата на Бахреин во рамките на второто коло од Светското првенство кое се одржува во Германија и Данска.

Барселона во Пјонтек гледа замена за Суарез

Напаѓачот на Милан, Кшиштоф Пјонтек, може да ја продолжи кариерата во Барселона, објави порталот „Семпре Милан“. Каталонците гледаат во Полјакот замена за напаѓачот Луис Суарез. Дваесет...

Лошото однесување го чинеше скапо: Барса со висока казна за Дембеле

Вториот најскап трансфер во историјата на Барселона, Усман Дембеле ќе биде казнет со 200.000 евра поради својот однос на работниот процес, потврди...

Мекгрегор притворен поради кршење телефон на фан

Ѕвездата на ММА, Конор Мекгрегор помина неколку часа во притвор во Флорида. Причината е кршење на телефон на фан и земање на...

Нови дуели од квалификациите за ЕП 2020

Денес продолжуваат натпреварите од квалификациите за ЕП 2020. Треба да се одиграат нови 8 дуели во три квалификационите групи.

Фетел: Разликата со Мерцедес е поголема од очекуваното

Себастијан Фетел не успеа да го сокрие разочарувањето од големата разлика со болидите на Мерцедес на Луис Хамилтон и Валтери Ботас за...

УЕФА изрази сочувство за смртта на Исмаили

Европската фудбалска федерација (УЕФА) изрази сочувство во врска со смртта на фудбалерката на швајцарската репрезентација Флориана Исмаили. – УЕФА е длабоко шокирана од смртта на...

Мајами: Ѓоковиќ во втората рунда, Тим испадна

Новак Ѓоковиќ со победа го започна учеството на мастерсот во Мајами, од кој веќе испадна шампионот од Индијан Велс, Доминик Тим.

Роналдо одби да ја носи ознаката на најдобaр играч во Серија А

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо одби да на својот дрес да го носи беџот за најдобар играч во италијанскиот шампионат. Според „Фокс спортс“, Португалецот го...

Емери: Постои посебна војна помеѓу Манчестер јунајтед и Арсенал

Тренерот на Арсенал, Унаи Емери, пред натпреварот од англискиот шампионат со Манчестер јунајтед се потсети на 13-годишната серија без победа на „Олд Трафорд“. – Кога...

На Фоњини не му помогнаа советите од Надал и Федерер

Тенисерот Фабио Фоњини го загуби својот натпревар на Лејвер купот, и покрај тоа што на една од паузите добиваше совети од легендите Роџер Федерер...