Категорија: Останати спортови

Шест пливачки и девет пливачи пријавени за утрешниот 36. Охридски пливачки маратон

Шест натпреварувачки во женска и девет во машка конкуренција утре ќе го пливаат 36-тиот Охридски пливачки маратон од Свети Наум до Охрид, што се одржува ... Прочитај повеќе

Одбојкарите ги почнуваат финалните подготовки за Европското првенство

Македонската машка одбојкарска репрезентација по еднодневната пауза по учеството на Меморијалот „Чајка“ од стартуваат со финалните подготовки во СЦ „Борис Трајковски“ за настапот на Европското ... Прочитај повеќе

Освоен и „ДУБРОВНИК ОПЕН 2022″ 6 златни, 4 сребрени и 5  за Таеквон-до клубот „ХВА РАНГ ИТФ“ Лескоец-Охрид

Освоен и „ДУБРОВНИК ОПЕН 2022″ 6 златни, 4 сребрени и 5  за Таеквон-до клубот „ХВА РАНГ ИТФ“ Лескоец-Охрид

Викендов што помина Таеквон-до клубот „ХВА РАНГ ИТФ“ Лескоец-Охрид настапи на Меѓународен Таеквондо ИТФ турнир „ Дубровник Опен 2022“ во Хрватска, каде што учествуваа околу ... Прочитај повеќе

ПИНТУРО КАЈ СКИЈАЧИТЕ И ВЛХОВА КАЈ ДАМИТЕ ГО ОСВОИЈА ГОЛЕМИОТ КРИСТАЛЕН ГЛОБУС СЕЗОНАВА

Французинот Алекси Пинтуро и словачката скијачка Петра Влхова се освојувачи на Големиот кристален глобус во алпско скијање оваа сезона. Пинтуро на денот кога го прославува ... Прочитај повеќе

ПОТВРДЕН НОВИОТ ФОРМУЛА 1 КАЛЕНДАР КОЈ СОДРЖИ РЕКОРДЕН БРОЈ ТРКИ

Раководството на Формула 1 го потврди календарот  за новата сезона во ова натпреврување, која ќе бори рекордни 23 трки, па така предвидено е таа започне ... Прочитај повеќе