Категорија: Кошарка

Лејкерс во победнички ритам, Вашингтон го знае рецептот за лидерот Јута

Шампионот Лејкерс фати победнички ритам и четири натпревари е без пораз. „Езерџиите“ без Дејвис, но благодарение најмногу на Леброн го совладаа Шарлот со 116-105. „Кралот“ ... Прочитај повеќе

Војдан Стојановски се здоби со тешка повреда

Сезоната за капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Војдан Стојановски е завршена. Членот на францускиот прволигаш Гравелин на вчерашниот тренинг ги скина предните вкрстени лигаменти, по ... Прочитај повеќе

Дончиќ го урна Клиперс, нов трипл-дабл за Јокиќ

Кога Лука Дончиќ е расположен, а ретко кога не е, Далас лесно победува во НБА. 12-та на последните 16 меча, овој пат против ЛА Клиперс ... Прочитај повеќе

Мајами поведе против Бостон во финалето на исток (1-0)

На друга страна, Мајами поведе во финалето против Бостон, славејќи во првиот меч со тесни 116-114, по продолжение. Селктикс не издржаа иако имаа плус 14 ... Прочитај повеќе

Мареј и Јокиќ за историско финале на Денвер, елиминација на Клиперс

Во решавачкиот седми меч, Денвер го совлада Клиперс со 104-89 за конечни 4-3 во победи и прогрес во финалето на Запад, за прв пат во ... Прочитај повеќе