Нова венчавка во британското кралско семејство

Принцезата Јуџинија, внука на британската кралица Елизабета Втора, денеска во замокот Виндзор ќе го каже судбоносното „Да“ покрај Џек Бруксбенк, со кого е во...

Теjлoр Свифт победничка на Американските музички награди

Тејлор Свифт освои четири награди, меѓу кои и онаа за изведувач на годината на овогодишните Американски музички награди, победувајќи ги Дрејк, Ед Ширан, „Имеџин...

По Ким Кардашијан, и Кање Вест ќе биде гостин во Белата куќа

Раперот Кање Вест е поканет во Белата куќа, соопшти портпаролката на претседателската резиденција, Сара Хакаби Сандерс, додавајќи дека е предвидено музичарот да има средба...

Сопругот на Тина Тарнер и донирал бубрег

Американската пејачка Тина Тарнер откри дека и била извршена трансплантација на бубрег, кој го донирал нејзиниот сопруг Ервин Бах. Таа за случајот детали изнесува во...

Дуа Липа најави нов студиски албум

Светската музичка ѕвезда во подем, Дуа Липа изјави дека работи на нов студиски албум кој наскоро би требало да биде објавен. По повеќе успешни соработки, таа открива...

Емили Ратајковски приведена на протестите против Кавано

Во Вашингтон вчера се одржаа протести против Брет Кавано, кандидатот предложен од Доналд Трамп за Врховен судија на САД. На нив се придружија бројни...

Том Круз шест години не ја видел својата ќерка поради религиозни причини

Том Круз шест години не ја видел својата ќерка Сури, од бракот со Кејти Холмс, бидејќи таа не припаѓа на Сајентолошката црква, објави „Ју-ес...

Мадона го одложи новиот албум за идната година

Поп пејачката Мадона соопшти дека новиот албум ќе биде објавен во 2019 година, иако неговото излегување беше најавено за крајот на оваа година. Ова ќе...

Филм што ја критикува Католичката црква урива рекорди во Полска

Над 935.000 луѓе ги посетија кината во Полска за три дена заради филмот кој ги прикажува католичките свештеници многу негативно. „Свештенство“ е мрачна драма на режисерот...

Енди Мекдауел во седмата деценија од животот се врати на пистите

Поранешната манекенка, но и глумица, Енди Мекдауел во седмата деценија од животот се врати на модните писти, и просто никој не би поверувал дека...