16.2 C
Скопје
22.04.2019
Почетна Сцена Страна 9

Сцена

Филм што ја критикува Католичката црква урива рекорди во Полска

Над 935.000 луѓе ги посетија кината во Полска за три дена заради филмот кој ги прикажува католичките свештеници многу негативно. „Свештенство“ е мрачна драма на режисерот Војциеч Смарзовски, и веќе предизвикува контроверзи во полската јавност. Приказната...

Енди Мекдауел во седмата деценија од животот се врати на пистите

Поранешната манекенка, но и глумица, Енди Мекдауел во седмата деценија од животот се врати на модните писти, и просто никој не би поверувал дека таа е на самиот праг од своите 60-ти. Мекдауел викендов продефилира...