-4 C
Скопје
19.01.2019
Почетна Сцена Страна 3

Сцена

Јелена Розга несреќна во љубовта: Немам магично стапче за мојот Далматинец

Хрватската пејачка Јелена Розга се чини дека нема многу среќа во љубовта. Сите нејзини долги врски завршувале со раскинување, а нејзините сакани по тоа стапувале во брак со други жени. Таа вели дека во моментов...

Се врати во „Пинкови ѕвездички“! Излезе на сцената и пушти глас, тишина кај жирито!...

И овој петок, маестралните детски гласови ќе ги израдуваат сите во најгледаното детско музичко шоу на овие простори, "Пинкови ѕвездички". Новите,стари лица ќе го остават жирито без коментатор во четвртото издание на новата сезона. Томислав Божовиќ...

По рехабилитацијата, Бен Афлек во филмска улога на алкохоличар

Бен Афлек пред неколку недели излезе од клиниката за одвикнување од алкохол, и сега се подготвува за својот следен филм „Torrance“, каде ја глуми главната улога, а слободното време го користи за прошетка со...

ИМА ИЗРАЗЕН НАТПРЕВАРУВАЧКИ ДУХ: Исидора Митиќ, не се плаши од јаката конкуренција во „Пинкови...

Исидора Митиќ ја воодушеви својата милионерска публика со учеството во првата сезона на "Пинк ѕвездички", со нејзината изведба "Лошо вино". После четири години Исидора се враќа на сцената, а нејзината прва изведба ќе ја...

Рок групата „Кис“ најави проштална турнеја

Рок групата „Кис“ соопшти дека на 31 јануари наредната година тргнуваат на својата последна турнеја. Бендот којшто постои веќе 45 години, сака да се збогува со обожавателите, „додека групата сѐ уште може да изведува...

Кање Вест пушти своја линија маици за републиканците

Американскиот рапер Кање Вест, кој е поддржувач на претседателот Доналд Трамп, дизајнираше своја линија маици за конзервативците, со која ги охрабрува Афроамериканците да ја напуштат Демократската партија. Проектот се реализира во соработка со Јутјуб ѕвездата Кендис...

Ексклузивно: Владимир Томовиќ ја открива вистината за раскинувањето со Станија !

По напуштањето на најгледаното реално шоу "Задруга", Владимир Томовиќ беше решен да ја чека Станија Добреевиќ, со кого започна љубовна врска за време на престојот. Станија беше принудена да го напушти шоуто од медицински...

ОВA ќе биде ПЕКОЛНА НЕДЕЛА ЗА ЗАДРУГА: Мика не ја избера РАДА, ниту ГИБА...

Минатата ноќ Мика Васиќ го напушти имотот со одлука на гласовите на публиката. Според правилата на Кооператив во студиото, Душица Јаковљевиќ напиша писмо во кое дознава кој ќе биде назначен на позицијата на Лидер...

Солзи во првата емисија на Ѕвездичките на Пинк Ол старс: Се распака најстрогиот член...

Уште во првата емсисија на Ѕвездичките на Пинк има бура од реакции кај жирито. Прва која што заплака е Гоца Тржан, која инаку важи за една од најстрогите членови на жирито. Причината за солзите е настап...

Ексклузивни фотографии: Погледнете ја атмосферата од првото снимање на Ѕвездичките на Пинк-Ол стар

Вечерва со почеток од 18:55, ексклузивно на Алфа ќе можете да ја погледнете првата емисија од петтата по ред сезона на најгледаното музичко шоу на Балканот. Оваа година, на едно место ќе се претстават најдобрите...

ЕКСКЛУЗИВНО ЗА АЛФА: Антониа Гиговска открива детали за најновата сезона „Ѕвездичките на Пинк-ол старс“

Пејачката Антониа Гиговска (17) од Скопје ќе биде дел и од новата петта сезона на најгледаната емисија за деца во регионот "Ѕвездичките на Пинк- ол старс". Меѓу најдобрите учесници од предходните четири сезони ќе се...
WordPress Image Lightbox Plugin