-4 C
Скопје
19.01.2019
Почетна Сцена Страна 2

Сцена

Почина славниот италијански режисер Бернардо Бертолучи

Славниот италијански режисер Бернардо Бертолучи почина на 77-годишна возраст. Роден е во италијанскиот град Парма, во уметничко семејство – татко му Атилио бил пејач и ценет историчар на уметност и филмски критичар. На 15-годишна возраст...

Ал Пачино во улога на „Кралот Лир“

Ал Пачино се подготвува да биде ѕвезда на нова филмска адаптација на Шекспировата трагедија „Кралот Лир“. Режисер на новиот филм ќе биде Мајкл Радфорд. Седумдесет и осум годишниот Пачино стана светски познат по улогата на...

Мајкл Даглас стравува дека и неговите деца ќе имаат проблеми со зависности

Холивудската ѕвезда Мајкл Даглас стравува дека неговите деца со глумицата Кетрин Зета Џонс, можат да имаат проблеми со зависности поради генетска предодреност. Имено, 74-годишниот актер во минатото бил на рехабилитација за зависност од алкохол и дрога,...

„Форбс“: Кејти Пери е најплатената пејачка за 2018 година

Кејти Пери е прва на топ 10 листата најплатени пејачки за 2018 година на „Форбс“, со што ја симна Бијонсе од престолот по тригодишна доминација. Пери годинава заработила 83 милиони долари, од кои 20 милиони за...

Снуп Дог доби ѕвезда на холивудската Патека на славните

Раперот Снуп Дог доби своја ѕвезда на холивудската Патека на славните. На свеченоста беа присутни членови на неговото семејство, како и многу пријатели и соработници на раперот, а модератор на настанот беше комичарот Џими Кимел. По...

Хали Бери влезе во шестата деценија и ја откри тајната на добриот изглед: Станува...

Холивудската актерка Хали Бери има 52 години а изгледа одлично како да има 30-на и може да се пофали со совршена линија.   Но покрај физичката активност таа има и свој рецепт кој и помага да...

ФОТО: Пенелопе Круз ги засени сите во Берлин облечена во фустан на македонски дизајнер

Шпанската дива Пенелопе Круз ги собра сите погледи на доделувањето на традиционалните награди „Бамби“ во Берлин. Покрај нејзината природна убавина, за нејзиниот комплетен сјај и стајлинг се погрижи македонскиот дизајнер Тони Матичевски. Станува збор за...

ФОТО: Ретро вечер и луда забава во Ѕвездичките на Пинк- Ќе се пеат хитовите...

Во недела, со почеток во 19:15 часот ќе имате можност да ја гледате четвртата епизода од серијалот Ол старс, каде што настапуваат најдобрите натпреварувачи од претходните сезони на Ѕвездичките на Пинк. Вечерва започнуваат настапите со...

Џенифер Лопез во Катар заработи три милиони долари за 20 минути

Латиноамериканската пејачка Џенифер Лопез во Катар заработи три милиони долари за 20 минути – два за себе и еден милион за патни трошоци. Имено, таа само требаше да се појави на катарскиот Фестивал на Доха...

Култниот филм „Гладијатор“ ќе добие втор дел

Долго време се зборуваше за можноста култниот филм “Гладијатор” да добие продолжение, но сега е и официјално – Ридли Скот веќе работи напорно на филм кој дефинитивно ќе биде огромен хит! Скот се здружи со...

ФОТО: Фасцинантен настап на нашата Антониа: Жирито на Ѕвездичките на Пинк остана без зборови

Во вечерашното издание на Ѕвездичките на Пинк, нашата Антониа Гиговска настапува за прв пат во овогодинешната Ол стар сезона. Антониа на тема мјузикли ќе се претстави во песната „I will survive“,  а жирито нејзиниот настап...
WordPress Image Lightbox Plugin