23 C
Скопје
25.03.2019
Почетна Сцена Страна 16

Сцена

Пејачката Мишел Вилијамс од „Дестини’с Чајлдс“ заврши на психијатрија

Пејачката Мишел Вилијамс, која се прослави со Ар-енд-би бендот „Дестини’с Чајлдс“, се пријавила на лекување во приватна психијатриска установа поради депресија, јавуваат американските медиуми. Пејачката која и претходно не ги криеше своите ментални проблеми, од пред...

Квиз „Милионер“ – Турчинка изгуби 2.700 евра поради новото име на Македонија

Турчинка изгуби 2.700 евра поради новото име на Македонија. Во популарниот квиз Милионер едно од прашањата беше „Поранешна Република Македонија која со години го има проблемот со името со Грција и по долго време...

Бекамови со список барања пред да дојдат во Црна Гора

Викторија и Дејвид Бекам пред неколку дена пристигнаа со своите деца на одмор на Свети Стефан во Црна Гора и, како што и се очекуваше, побараа строга приватност за да можат целосно да уживаат...

Нови обвиненија за сексуални напади против Кевин Спејси

Британската полиција соопшти дека ги истражува тврдењата на уште три други лица, кои го обвинуваат американскиот актер Кевин Спејси за сексуални напади. Претходно се тврдеше дека се истражуваат три случаи за наводни напади, но истрагата...

Објавени детали од тестаментот на Ентони Бордејн

Детали од тестаментот на познатиот готвач Ентони Бордејн, кој се самоуби минатиот месец, станаа достапни за јавноста. Од нив се гледа дека нема ништо верно во информациите дека неговото богатство изнесува 16 милиони долари. Износот...

Почина поп и рок-пејачот Влатко Илиевски

Поп и рок-пејачот Влатко Илиевски почина синоќа на 33 години од засега непознати причини. Илиевски е роден на 2 јули 1985 година во Скопје. На музичката сцена беше активен од 2000 година. Свирел гитара во...

Режисерот Лук Бесон обвинет за сексуално насилство

Францускиот сценарист, режисер и продуцент Лук Бесон пред извесно време беше обвинет за сексуален напад врз глумица со која работел на неколку проекти претходно. Нови податоци од истрагата велат дека повеќе жени го обвинуваат Бесон...
WordPress Image Lightbox Plugin