19 C
Скопје
24.03.2019
Почетна Сцена Страна 14

Сцена

Шабан Шаулиќ мора под итно на операција, ситуацијата не е наивна

Шабан Шаулиќ со сопругата Гоца пред неколку години изградиле вила на Дедиње (елитна населба во Белград) во која го поминуваат најголемото време со семејството, кога не се во викендичката или на патување, пренесуваат дел...

Мајкл Џордан застана зад Леброн Џејмс во спорот со Доналд Трамп

Кошаркарот Леброн Џејмс не одговори на прозивките на  претседателот на САД, Доналд Трамп, но Мајкл Џордан кој индиректно беше спомнат во спорот застана зад својот колега. Трамп предизвика лавина од критики откако на Твитер индиректно...

Шведската принцеза Маделин со семејството се сели на Флорида

Шведската принцеза Маделин со сопругот и трите деца се сели есенва на Флорида, САД, потврди кралското семејство во Шведска. Семејството таму веќе има куќа за одмор. Принцезата Маделин (36) претходно живееше во Њујорк и...

Прв роденден како војвотка од Сасекс: Меган наполни 37 години

37-от роденден, војвотката од Сасекс , денес го прослави на свадбата на најдобриот пријател од детството на принц Хари, Чарли Ван Штраунбензи и неговата девојка Дејзи Џенск, во Сури, на 40 км од Лондон....

ДАНИЕЛ КАЈМАКОСКИ: Сакам Давид да расте со игра во природа, а не со мобилен...

Даниел Кајмакоски после мала пауза повторно се враќа на музичката сцена. Причината за неговото отсуство беше оправдана, минатата година стана татко, па поради тоа реши да ја стави кариерата во втор план и да...

Мила Јововиќ совршена во новата кампања на „Балман“

Eсенската колекција на „Балман“ која веќе беше прикажана на писта, доби свое фото и видео издание. За новата кампања, Оливие Рустенг се одлучи да се врати кон магијата на 90-тите и инспирацијата да ја...

Бијонсе и Ријана на насловниците на „Вог“

Поп-ѕвездата Бијонсе ја краси насловницата на септемврискиот американски „Вог“ , најважното издание во светот на модата. Поп-ѕвездата Ријана, пак ја краси насловницата на британскиот „Вог“. И двете прават историски преседан со насловниците. Уредничката Ана Винтур...

Пет Турчинки меѓу 100 најубави жени во светот за 2018 година

Пет Турчинки, главно познати од турските телевизиски серии, влегоа во изборот на 100-те најубави жени во светот за 2018 година според американскиот портал „Топ бјути ворлд“. Меѓу петте Турчинки на листата највисоко котира актерката Туба...

Дејвид Хаселхоф се ожени по третпат

Глумецот Дејвид Хаселхоф (66), најпознат по главната улога во „Чувари на плажата“, по третпат застана пред олтарот, а церемонијата се одржа во италијанската област Апуља. Овојпат негова избраничка е 29 години помладата велшка манекенка Хејли Робертс....

Линзи Лохан ги шиканира нејзините вработени

Актерката Линзи Лохан предизвика остри критики кај нејзините следбеници на социјалните мрежи, откако им се закани со отказ на две хостеси затоа што носеа различни чевли. Таа неодамна отвори луксузно одморалиште на грчкиот остров Родос,...

Мадона за 60. роденден собира средства за децата од Малави

Мадона својот 60. роденден ќе го одбележи со акција за собирање на средства за децата од Малави, која започна денеска и ќе трае до 31-ви август, а ќе биде спроведена во соработка со Фејсбук. Заинтересираните...
WordPress Image Lightbox Plugin