ВИДЕО: Лепа Брена ги остави без здив присутните на нејзиниот роденденски концерт

Лепа Брена вчера го прослави својот 58 роденден. По повод нејзиниот роденден, но и 35 години кариера Брена одржа спектакуларен концерт во „Штарк Арена“ во...

Нова венчавка во британското кралско семејство

Принцезата Јуџинија, внука на британската кралица Елизабета Втора, денеска во замокот Виндзор ќе го каже судбоносното „Да“ покрај Џек Бруксбенк, со кого е во...

ИМА ИЗРАЗЕН НАТПРЕВАРУВАЧКИ ДУХ: Исидора Митиќ, не се плаши од јаката конкуренција во „Пинкови...

Исидора Митиќ ја воодушеви својата милионерска публика со учеството во првата сезона на "Пинк ѕвездички", со нејзината изведба "Лошо вино". После четири години Исидора...

„Форбс“: Кејти Пери е најплатената пејачка за 2018 година

Кејти Пери е прва на топ 10 листата најплатени пејачки за 2018 година на „Форбс“, со што ја симна Бијонсе од престолот по тригодишна доминација. Пери...

Семејството на Принс му забрани на Трамп да ги користи неговите песни

Семејството на починатиот поп пејач Принс побара од претседателот на САД, Доналд Трамп, да не ги користи песните на музичарот на своите политички собири, како...

Game of Thrones, сезона 8: Пристигна првиот официјален трејлер

HBO го објави официјалниот трејлер за новата и последна сезона од серијалот Game of Thrones. Премиерата на последната сезона ќе биде на...

И Џастин Бибер има психички проблеми, се повлекува од сцената

Џастин Бибер соопшти дека накусо се повлекува од сцената поради психички проблеми, но и за да му посвети повеќе време на бракот.

16 светски имиња, 4 дена, 20.000 луѓе на ден: Ова се плановите за „Охрид...

Најголемиот проект на Авалон Продукција во 26 годишната работа во Република Македонија, фестивалот „OHRID CALLING 2019“ е најавен со големи светски имиња.

Бијонсе имаше настап на индиска милијардерска свадба

Во сезоната на индиските венчавки, ова можеби е најпривлечната и најгламурозната, и тоа не е само поради тоа што на неа како...

Почина Кит Флинт, пејачот на „Продиџи“

Кит Флинт, еден од основачите на култниот бенд „Продиџи“ бил пронајден мртов утрово во 8 часот по локално време во својот дом...

Започнаа обложувањата за Евровизија, има ли Тамара шанси за финале?

Познати се сите 42 песни кои ќе учествуваат на годинешниот Евровизиски натпревар во Тел Авив, а со тоа започнаа и обложувањата за...