И Џастин Бибер има психички проблеми, се повлекува од сцената

Џастин Бибер соопшти дека накусо се повлекува од сцената поради психички проблеми, но и за да му посвети повеќе време на бракот.

Меган Маркл и принцот Хари ги избраа кумовите: Кралското бебе ќе го крсти холивудскиот...

Војводата и војвотката од Сасек го очекуваат своето прво бебе кое ќе се роди во април наредната година. А според традицијата децата да се...

Салма Хаек, Семјуел Џексон и Рајан Рејнолдс се селат во Хрватска

Некои од најголемите имиња во Холивуд се селат во Ровињ, Хрватска каде ќе се снима продолжението на успешниот акционен филм од 2017...

Постхумно објавена песна на шведскиот ди-џеј Авичи

На Јутјуб се појави нова песна на починатиот шведски ди-џеј Авичи, со наслов „SOS“, којашто е дел од постхумниот албум, најавен за 6 јуни...

Водителка на „Пинк“ може да остане без рака, откако утрово имаше тешка сообраќајна несреќа

Во тешка сообраќајна несреќа утринава околу 6:45 часот во Белград, повредени се три лица. Меѓу нив е и...

Game of Thrones, сезона 8: Пристигна првиот официјален трејлер

HBO го објави официјалниот трејлер за новата и последна сезона од серијалот Game of Thrones. Премиерата на последната сезона ќе биде на...

Крис Еванс најави нов портал за политика

Актерот Крис Еванс познат по улогата на Капетан Америка од филмовите за супер хероите на Марвел, влегува во издавачките води со информативен портал за...

Оскари 2019: „Green Book“ најдобар филм, Рами Малек и Оливија Колман најдобри актери

Биографскиот филм за култниот бенд Квин, „Bohemian Rhapsody“ освои 4 Оскари на доделувањето на 88-те награди на Американската филмска академија, додека „Green...

Анкети: Хрватска засега меѓу фаворитите на Евровизија, Тамара денес ќе ја промовира песната од...

Роко Блажевиќ со песната „The Dream“ е моментално меѓу главните фаворити за победа на Евровизија, покажуваат анкетите на страницата Wiwiblogs.

Тони Зен со нов албум „Од изворот на изборот“

Познатиот хип хоп артист Тони Зен го издаде својот шести по ред соло албум со наслов „Од изворот на изборот“. Албумот е независно издаден...

Наближува премиерата: Нов тизер за фановите на Game of Thrones

Како што наближува премиерата на последната сезона од култната серија на „Game of Thrones“, така и од Ејч-Би-О...