20 C
Скопје
22.07.2019
Почетна Сцена

Сцена

Постхумно објавена песна на шведскиот ди-џеј Авичи

На Јутјуб се појави нова песна на починатиот шведски ди-џеј Авичи, со наслов „SOS“, којашто е дел од постхумниот албум, најавен за 6 јуни годинава. Песната е преслушана над 900.000 пати, а под видеото љубителите...

Мадона ќе настапи на Евровизија- ќе заработи вистинско богатство

Познатата американска поп-пејачка Мадона ќе настапи на фестивалот Песна на Евровизија во Израел за хонорар од милион долари. Трошокот го презеде милијардерот Силван Адамс. Тој се реши на овој чекор по преговорите со Израелската телевизиска...

И Џастин Бибер има психички проблеми, се повлекува од сцената

Џастин Бибер соопшти дека накусо се повлекува од сцената поради психички проблеми, но и за да му посвети повеќе време на бракот. Тој призна дека обожавателите оправдано го критикувале...

Tрагедија во домот на славниот пејач од групата „One Direction“ : по смртта на...

Сестрата на пејачот на славната група „One Direction“  Фелисите Томлинсон ненадејно почина на 18 години. Станува збор за сестрата на славниот пејач Луис Томлинсон која починала во својот стан во...

Започнаа обложувањата за Евровизија, има ли Тамара шанси за финале?

Познати се сите 42 песни кои ќе учествуваат на годинешниот Евровизиски натпревар во Тел Авив, а со тоа започнаа и обложувањата за победникот на фестивалот. На големо изненадување,...

Актер исценирал „расистички напад од поддржувачи на Трамп“ за да дигне фама околу себе

Телевизискиот актер Џуси Смолет е уапсен бидејќи организирал лажен напад за да ја поттикне својата кариера. Обвинет е по 16 точки за лажно пријавување до полицијата дека го нападнале две лица навредувајќи...

Браќата Џексон: „Сите обвинувања се поради пари, Мајкл не е тука да се одбрани“

Семејството на Мајкл Џексон ги отфрла како невистинити тврдењата во „Leaving Neverland“, документарецот во кој Мајкл Џексон е обвинет за педофилија од страна на Вејд Робсон и Џејмс Сејфчак.

Ова е македонскиот фаворит за Евровизија: Тамара ја претстави „Горда“ (ВИДЕО)

Музичкото видео за песната „Горда“ (Proud) на Тамара Тодевска, македонски претставник за Евровизија во Израел, беше премиерно емитувано вечерва во централните вести на јавниот сервис. Главна ѕвезда на...

Симпсонови ја повлекоа епизодата со Мајкл Џексон после филмот „Leaving Neverland“

Авторите на анимираниот сатиричен серијал Симпсонови (the Simpsons) соопштија дека епизода од 1991 година во која гласот го позајмува Мајкл Џексон е тргната од етерот после новиот бран обвинувања за сексуално злоставување...

16 светски имиња, 4 дена, 20.000 луѓе на ден: Ова се плановите за „Охрид...

Најголемиот проект на Авалон Продукција во 26 годишната работа во Република Македонија, фестивалот „OHRID CALLING 2019“ е најавен со големи светски имиња. По спектакуларните настапи на Dimitri Vegas &...

Анкети: Хрватска засега меѓу фаворитите на Евровизија, Тамара денес ќе ја промовира песната од...

Роко Блажевиќ со песната „The Dream“ е моментално меѓу главните фаворити за победа на Евровизија, покажуваат анкетите на страницата Wiwiblogs. „Роко од Хрватска е вашата омилена евровизиска точка засега“,...